Aston někdy něco napíše, dokonce se dá říct, že pořád něco píše. Občas je to text, který nebude nikde publikovaný a on si mylsí, že je škoda ho zahodit. Že by někoho mohl potěšit nebo namíchnout, což je v síle efektu totéž. Takové texty jsou v tomto oddíle. Jistě je to pro vás smůla, ale pořád ještě máte dost času odejít.

 


Osobní stránka
Ondřeje Neffa

mail:
ondrej zavináč neff.cz

Seznam článků

mail:
ondrej zavináč neff.cz

Technika vraždy

Je na dosah nás všech. Nepřijde na svět za sto, za padesát let. Je mezi námi, jenom o ní nemáme obecnou povědomost. Technika vraždy.
V druhé polovině devadesátých let byly položeny základy informační dálnice. Zprvu se zdálo, že její hlavní význam je v tom, že kdokoli má jakékoli informace na dosah, že funkce informační dálnice je v tom, že umožňuje volný přístup k informacím. Ukázalo se však, že toto lano má dva konce a že jeho druhý konec je neméně významný, než ten první. Kdokoli má možnost informace do víru dálnice vložit. Konec století prokázal, jak zdrcující důsledky má tento fakt na kriminalitu. Čtenář denního tisku mohl ve dvacátém století dospět k názoru, že vraždy se dopouštějí osoby nadané zvláštní psychickou konstrukcí. Mají nižší práh inteligence, slabé zábrany a vysokou vznětlivost. Tak zvaný inteligentní člověk se vraždy nedopouští, leda výjimečně, za zcela zvláštních okolností. Inteligentní lidé uvěřili báchorce, že kriminalistika je natolik efektivní věda, že je schopna téměř každou vraždu odhalit, takže vražda se inteligentnímu člověku nevyplatí. V žádném oboru zločinu není objasněnost tak vysoká, jako v oblasti vražd. Statistika však ani tolik neodráží důmyslnost kriminalistů, jako stupiditu těch, kdo vraždy páchají.
V roce 1998 se začaly na Internetu a později i na dalších sítích objevovat komplexní návody na páchání neodhalitelných vražd. Jejich autoři byli přirozeně anonymové. Bylo však jasné, že za romantickými pseudonymy ŠEDÁ PEČEŤ a MSTITEL se skrývají znalci oboru, pravděpodobně kriminalisté vyhození od policie.
Tito naváděči ke zločinu v první řadě odhalovali metody, jimiž policie skutečně při pátrání postupuje. Široká veřejnost užasla, jak dětinsky primitivní tyto metody jsou a uvědomila si, že funkční jsou skutečně jen vůči impulzivním poloidiotům, neschopných chladné úvahy a soustavnému a cílevědomému plánování. V myslích inteligentních občanů začaly klíčit znepokojivé myšlenky. Není pravdou, že dokonale provedená vražda je nejsnazší cesta k řešení složité životní situace? K čemu tahanice s rozvodem, když dobrá vražda, fingovaná jako nehoda nebo zdravotní příhoda, udělá své s prakticky nulovým rizikem a za zlomek nákladů?
Už začátkem jednadvacátého století došlo k pokusům, o cenzurování informačních vstupů na komunikační dálnice. Některé státy zavedly nejen trest smrti, ale i výslechy útrpným právem, čímž se vlna vražedného násilí aspoň trochu zmírnila. Lidé si však na fenomen všudepřítomné hrozby vraždou zvykli a dospěli k závěru, že nejlepší obranou je zásada: vycházejte dobře s manželem (kou)!
I na tyto otázky dnes narážíme zejména v souvislosti se sítí Internetu. Kupodivu, kolik lidí se znepokojilo fenomenem Internetu, jeho přístupností odkudkoli a ke komukoli. Jak farizejské byly koncepty svobody tisku, který je vždy vázán na profesní a politické skupiny s vnitřním systémem cenzury, ať má tato nechutná instituce jakýkoli oficiální název.
Doplním už jen kratičký komentář. Každý inteligentní člověk by dokázal zosnovat vraždu, kterou by policie neodhalila, nebo přinejmenším kteoru by nebylo možno prokázat před soudem. Sledujte příběhy inspektora Culomba. Žádný, nebo skoro žádný z nich by se nedal viníkovi prokázat před soudem! Vtip je v tom, že inteligentní lidé trpí asasinofobií, strachem před vraždou. Mohli byste, ale neuděláte to. Leda v afektu, a v tom okamžiku nejste inteligentní a jednáte bez návodu.
Je pouze jedna cesta, jak vraždit inteligentně, ba vědecky a zcela beztrestně. Staňte se generálem.

Další texty:

Žádné zprávy z Afriky - ZDE
Preludium (1995 - průnik Milénia a Reparátora) - ZDE
Nejstarší verze Tmy ze srpna 1995 - ZDE
Nejstarší verze Rocku mého života, leden 1998 : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Román Ostrov pokladů, vycházel na pokračování v Lidovkách v roce 2002 - ZDE
První verze románu Ultimus - 2009 - ZDE
Co se stane, když přistanou Jinoplanetníci (9.3.2009) - ZDE
Úvaha o otevřené společnosti ZDE

Zakázané technologie 1995
Je bit jak robot - ZDE / Zkázonosný molding - ZDE / Zimní spánek - ZDE / Já tě žeru! - ZDE / Elektronická ID - ZDE / Nebezpečné sporty - ZDE / Vrazi minulosti - ZDE / Softwarové drogy - ZDE / Technika vraždy - ZDE / Monitoring versus AISD - ZDE / Neffův test - ZDE / Dětská práce - ZDE /

Povídky:
Čtvrtý den až navěky - ZDE /
Dívka s tváří z mramoru - ZDE /
Konec dobrý, všechno dobré - ZDE /
Klára (náběh na román) - ZDE /