První náčrty obálky Sedmé vlny
Píše se mi to blbě, protože z nového románu o Kubovi Nedomém a Dědkovi Čuchákovi nechci prozradit víc než je nutné. Jedno ale musím. Závěrečný díl Arkadské série pojedná o terraformingu Měsíce. Tedy o jeho přeměně v rajskou zahradu.
Kdo četl Ultimus nebo Pomeranč nebo další novější kousky ze série, asi vytuší, že si z toho budu dělat prdel. Nicméně, terraforming zůstává faktem. Na ComiConu v Praze na jaře jsme seděli s Karlem Jeriem, ilustrátorem série (už jich udělal šest!!) a bavili jsme se, co by mělo být na obálce. Slovo dalo slovo, Karel věděl, že se Měsíc zazelená. Tak přišla řeč na to, že by bylo fajn, až se Měsíc zazelená, jak ve křoví bud trčet pomník přistání Apolla 11. v roce 1969.
Nápad se nám oběma zalíbil. Poslal jsem pak Karlovi mail:
čt 17. 4. 11:14
Ondřej Neff <ondrejneff@gmail.com>
komu: karel
jak jsme se o tom bavili, o tom pomníku, taxem myslel asi tak nějak v duchu tvé pohlednice:
že jako je jasný že je to za 200 let a na Měsíci a je tam zeleno.
To je mail, který jsem mu poslal a k tomu přidal náčrtek, jak bych si nějak myslel, že by obálka mohla vypadat.
Karel obratem odpověděl, on sebou dovede hodit (btw, bacha na něj, trénuje tae-kwon-do!). Tohle je první jeho skica:
Já frfňal, třebaže – když se na to podíváte – to v podstatě nakreslil tak, jak jsem to navrhl. Psal jsem mu:
Od: Ondřej Neff <ondrejneff@gmail.com>
Komu: karel jerie
Datum: 30. 4. 2025 20:38:37
Předmět: Re: Sedmá vlna_obálka_skica
Ale to apollo, jak jsi ho nakreslil, to je prostě apollo, nevypadá jako zkamene. To musí bej žulovej balvan, nemůže mít anténu a hlavně ty nožičky. Já nutil AI aby mi namalovala pomník apolla a taky to udělala s nožičkama. Musí to bejt ŠUTR. Tak je to tam popsaný.
Karel mi odpověděl.
Ahoj, jasně, rozumím. Jenom zatím nevím, jak nakreslit balvan, který bude zároveň připomínat modul apolla… možná to pojmout víc abstraktně nebo udělat kamennou stélu do které bude vytesán reliéf modulu… něco zkusím.
Takže zkusil, zde jsou náčrty:
Těm motýlům se nedivte, hrají v Sedmé vlně roli. Co by to bylo za Měsíc bez motýlů! Takže vlevo ještě Apollo, ale vpravo je už obelisk a Kuba, Dědek Čuchák a Su jako turisti.
V další várce Karel pokračoval v tématu:
Co jsme vybrali? Nic z toho a v dalším dílu uvidíte, jak to pokračovalo.