Už dlouho jsem žádného nového Péráka nenakreslil (mám forotu hluboce do druhé poloviny roku). Musím tento týden ještě něco dodělat a pak se zase pustím do práce. Zkouším totiž formát jaký jsem ještě nedělal: chci zkombinovat kresbu a sazbu: není to comics v pravém slova smyslu, ale hodně se to tomu podobá. Až se k
Blíží se konec roku… Teď mě napadá, že toto je poslední Pérák roku 2025! Byla to novinka a už ji tady dělám čtvrtý měsíc (poprvé to bylo 8.9.) Mám docela velkou forotu.. a můj rekord bylo čtyři Péráci za jeden den. Měl jsem ale pauzu (třebaže ne úplnou: pro aukci spolku Havloids jsem udělal kalendář, to bylo
Co nového na téma Pérák? Odevzdána verze scénáře po dramaturgii a hovořeno s panem režisérem Taberym: schůzka na zítřek, na úterý. Podám zprávu. Kromě toho jsme s Ljubou připravili do dražby na vánoční besídku motorkářského klubu Havloids tři kalendáře: Ljuba fotografický, já Space story (zvířátka v kosmu) a Pérák story (holt, Pérák, jak ho znáte).
Poctivě referuji, jak pokračují práce na audiopérákovi. Pan režisér Tabery už upravenou verzi scénáře přečetl. Líbí se mu a „dal ji do systému“. Moc jsem nepochopil, co to je, ale vysvětlí mi to, až bude k mluvení: nastydl se a momentálně moc k mluvení není. Slíbil jsem mu, že do středy mu dodám úpravy dohodnuté
Tento týden jsem na audiopéráka nesáhl, protože jsem dokončoval rukopis Měsíce mého života pro Mystery Press. Ale mám přichystané poznámky od Ivana Hubače a taky čekám, že na mě udeří pan režisér Tabery. Ten by taky měl přijít s tím, co si o věci myslí. Pořád mi leží v hlavě, jak z toho udělat knížku.
Mohu průběžně poreferovat, že pokračuje práce na audioknize Past na péráka. Ve čtvrtek jsem se potkal s Ivanem Hubačem, který se ujal dramaturgie. Korigoval moji druhou verzi, kterou jsem upravil podle jeho připomínek. Teď už měl jen poznámky více méně technické povahy. Mluvil jsem i s režisérem Jakubem Taberym. Rád by natáčení začal ještě letos,
Esesák Johann je další moje oblíbená postava. Přežije? Nepřežije Pérákovo řádění? Měl by přežít. Kdyby Pérák podřezal opravdu všechny esesáky, k čemu by na světě byl? Měl by si nechat aspoň Johanna.
Do seriálu o Pérákovi přicházejí dvě důležité postavy, pan Homola a slečna Markéta. Tu podezírám (nejspíš právem), že je do Péráka platonicky zamilovaná. Tedy, být zamilovaný do Péráka, to je mimořádně špatný nápad. Slečna Markéta to ale nikdy nepochopí.
Dodělávám druhou verzi audioseriálu Past na Péráka poté, co mě posunul dramaturg Jiří Hubač. Víc akce pro Péráka, přál si. Teď má Pérák akce víc, než je mu milé. Příští týden budu hotov. Ale comicsový Pérák jede dál, zrovna včera jsem nakreslil 58. díl. Pokud jde o toto pokračování, Pérák zde vstupuje na půdu médií.