Rad Haager a Michal Suchánek

 

Včera jsme s nakladatelem Tomášem Němcem seděli s Michalem Suchánkem a je to upečené – chystané páté pokračování mé románové série z prostředí Marsu bude ilustrovat právě on (zde je jeho webová stránka). Michal podle mých tří povídek vytvořil comics Děsivé radosti (lze koupit zde) a jsem opravdu šťastný, že se Rada ujal právě on.

Nespadlo to z jasného nebe. Tomáš už jednou v edici časopisu Pevnost vydal v paperbackové podobě všechny čtyři svazky Modrého meče. Pojal myšlenku omnibusu, tedy velesvazku obsahujícího čtyři příběhy najednou. Idea vznikla někdy před snad čtyřmi lety a Michal vytvořil návrh obálky a několik náčrtů postav. Mě vyděsila představa tlustospisu, který by měl určitě k tisícovce stran a navrhl jsem, že raději napíšu další příběh – a ten právě dokončuju. Ano, to je ten román, ke kterému pořád klopotně hledám název.

Ukázka obálky tedy je jen sample, hodí se na příběh Jádro pudla a těším se, že časem dojde i na jeho další vydání, tentokrát s Michalovými ilustracemi. Začneme tedy v Mystery press pátým románem – každý ten příběh je samostatný a není třeba znát co se událo před tím. Práce pokračuje a pokud se nestane nic neočekávaného, v prvním nálevu bych měl Román beze jména dokončit do týdne.