Šmuclerova aféra

No a vidíte, pan doktor Roman Šmucler je nominant TOP 09 v krizovém štábu a dopustil se úvah o ceně lidského života 1,2 mega korun. Poprask kolem toho je nesmyslný. Tu sumu 1,2 milionu korun má stanovenu Státní ústav pro kontrolu léčiv, ten musí kalkulovat s tím, jakou léčbu si můžeme dovolit. Dnešní medicína dokáže skoro všechno, ale nemá neomezené zdroje a nějaký limit být musí a tak se došlo k tomu 1,2 mega. V tomto smyslu jsou útoky na pana Šmuclera naprosto absurdní a nesmyslné a mimo mísu.

Úsměvné je, jak Miroslav Kalousek a paní Adamové zařadili zpátečku a jak rychle se odpoutali od pana Šmuclera, kterého nominovali do krizového štábu. Pan Šmucler najednou není TOP 09, tvrdí paní Adamová a pan Kalousek ujišťuje, že kalkulace lidského života na peníze je v příkrém rozporu s hodnotami TOP 09.

Tomu lze věřit. Určitě to tak je. Naprosto jednoznačně kalkulace s životem a penězi nesouvisí s idejemi TOP 09.

Ale srandovní to celé je. Hlavně ta zbabělost pana Kalouska a paní Adamové, jak celí splavení dávají od pana Šmuclera ruce pryč. Je to fakt sranda, námět pro humoristu. Proto se se těším na satirický pořad pana Jindřicha Šídla Šťastné pondělí. Ten to každý týden vládě natírá, až se jí z kožichu práší, týden co týden. Šlehance k popukání, řežeme se smíchem, on opravdu umí, je to fakt hodně chytrý vtipný člověk, ten Jindřich Šídlo. Teď má příležitost si smlsnout na opozičním exponentovi s jeho dílem exekutivní odpovědnosti. Že měl pravdu, to je jedno, satirik přece musí tepat. Tak jsem opravdu žíznivý, jak ztepe pana Šmuclera. Jistě na něm nenechá nit suchou a semele Kalouska a Adamovou za to, jak se zachovali jako haranti nachytaní na hruškách.
Ledaže se zachová jako novináři Respektu, kteří statečně bijí všechny ty nechutné prachaté oligarchy, s jednou výjimkou toho zlodějského oligarchy, který jim platí.  Statečnost je u nich výběrová a jednosměrná.

Mezi námi, to je přesně to, co od pana Šídla čekám, ale třeba mě překvapí.