Šťastný rok 2022 – Boba Fett přichází!

Přejme si ten nejlepší možná rok 2022. Nový rok je příjemný, v posledním týdnu roku 2021 (za mě stál za prd: říznutej motorovou pilou, pak covid, pak dvě zlomená žebra, Ljuba pád obličejem na litinová vrata a taky covid , ty dva covidy souvisely) nasadili první díl seriálu Book od Boba Fett. Seriál ze světa Hvězdných válek, hlavní postavou přímo souvisí se seriálem Mandalorian.

Boba Fett je lovec lidí (hraje Temuera Morrison), k ruce má vražedkyni Fennec Shand (Ming-Na Wen). První díl Cizinec v cizí zemi (neplést s Heinleinovým klasickým románem) předvádí první chvíle Fettova vladaření na planetě Tatooine v roli nástupce Jabba the Huta, ale také okamžiky jeho pokoření v roli bezmocného zajatce pouštních Tuskenů. Slavná tradice Mandaloriana pokračuje, řemen nespadl, můžeme se těšit už na příští týden, epizod bude celkem sedm.

Temuera Morrison pochází z Nového Zélandu, tam je velmi populární herec, první roli sehrál už v jedenácti letech, ale do světa se dostal až přes Hvězdné války. Je to Maor, k tradici svého lidu se hrdě hlásí a je to postava věru velkolepá. Pamětníkům připomene svým naturelem Telly Savalase ze seriálu Kojak, v sedmdesátkách to byl prototyp mužné přitažlivosti… říkalo se tehdy. Ve filmu Klony útočí hrál Janga Fetta, tedy otce aktuálního Boba Fetta a vyskytl se i v druhé řadě Mandalorianu. Teď ho tu tedy máme v plné parádě. Obrázek je nekvalitní, stažený z traileru, až se dostanu k lepší kvalitě, vyměním.