Zklamání z Obi Wan Kenobi

 

Těšil jsem se, to víte že jsem se těšil! Po Mandalorianu (skvělej!) a Boba Fettovi (taky skvělej, zvlášť od chvíle, kdy to začal znova bejt Manda) jsem se těšil na seriál Obi-Van Kennobi na kanalizaci Disney+, která začně od 16. června fungovat i u nás. Šest epizod, režie Debora Chow, Mistra Jedi hraje Ewan McGregor. Ještě to není úplně venku, ale znáte to… Uvidět se to dá.

Je to strašný. Musím to říct já, fanoušek Hvězdných válek. Za totáče jsme překládal všechny tři díly… když pak šly SW od začátku, jedničku jsem viděl, dvojku jsem přežil a na trojku jsem nešel. Tvůrci SW si usmysleli, že musí diváka podrobně informovat, kdo je strýc matčina bratra a jaký je vztah vdovy po bratrancovi s ohledem na sirotkova otčíma. V Mandalorianu a Boba Fettovi tohle třeštění není. Manda prostě přijde, padouchy zlikviduje a odchází. Kdežto tady?

Obi-Wan je ve vyhnanství a skrývá se ve stínech a dalekohledem sleduje mladého Luka, jak tahá v kuchyni kačera, zatímco maličká Leia je přechytralá holčička s mánií šplhání po stromech. Aby bylo napětí, po Obi-Wan pátrá trio Inkvizitorů s kastrolem na hlavě, nejzlejší je ta Reva co ji hraje Moses Ingram. To trvá hodinu. Trvalo mi to dva dny, než jsem se k tomu donutil to sledovat.

Došel jsem k závěru, že v těch třech „prvních“ dílech je zalezlý virus, něco jako covid, souvisí to s úpornou nudou… a na tenhle seriál to zjevně přeskočilo taky. Ještě štěstí, že mám Mandu uloženého. Musím si pár dílů někdy pustit, abych si opravil dojem a měl zase rád Hvězdné války. Tady dole je McGregor.